Aktualności

Święto Kawalerii – lekcja żywej historii

Jedna z inscenizacji, którą przygotowali szwoleżerowie rokitniańscy
fot. Szwadron Kawalerii im. 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich - mat. prasowe

Festyn Kawaleryjski w Stadzie Ogierów, inscenizacja historyczna, „Opowieści kawaleryjskie" oraz wystawa sprzętu wojskowego. 2. Pułk Szwoleżerów Rokitniańskich świętuje podwójnie, włączając się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Zapraszamy do Starogardu Gdańskiego w dniach 9-10 czerwca.

 

Święto 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich jest nawiązaniem do tradycji Świąt Pułkowych polskiej kawalerii Drugiej Rzeczpospolitej, dlatego oprócz festynu ważnym punktem programu jest inscenizacja historyczna pt. „Opowieści kawaleryjskie", której narratorem i reżyserem jest Jerzy Hanisz. Będzie to prawdziwa lekcja historii na żywo, ponieważ w inscenizacji wezmą udział grupy rekonstrukcji historycznej, kawaleria z pododdziałami konnymi oraz pojazdy zmechanizowane. 
Zainteresowani militariami Drugiej Rzeczpospolitej będą mogli podziwiać czołgi, bojowe wozy czy inne akcesoria na wystawie sprzętu wojskowego, która co roku jest stałym punktem wydarzenia i cieszy się dużym zainteresowaniem uczestników.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Szwadron Szwoleżerów Rokitniańskich. Współorganizatorami uroczystości są: Samorząd Województwa Pomorskiego, 16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana, 9. Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej przy współudziale Samorządu Starogard Gdański oraz Fundacji PZU.

Szczegóły na stronie www.2szwol.pl/nowa.html

Plakat wydarzenia

view szablon artykułu

Polecamy

Projekt Zdolni z Pomorza

Regionalny Program Strategiczny Aktywni Pomorzanie

Instytut Badań Edukacyjnych

Wykaz branż kluczowych określonych dla powiatów województwa pomorskiego

Wykaz zawodów szkolnictwa zawodowego w poszczególnych branżach kluczowych

Baner Nauczyciel Pomorza 2021

Linki zewnętrzne

Deklaracja dostępności