Aktualności

Wykorzystaj dobrze wakacje i podnieś swoje kwalifikacje!

od prawej pani sprzątająca, lekarka, pracownik budowlany, pracownik w kombinezonie, młody mężczyzna w koszuli

Chcesz zostać fryzjerem? Mechanikiem samochodowym? A może kelnerem? Wakacje to dobry czas, żeby zdobyć praktyczne umiejętności. Wakacyjne staże lub praktyki to również okazja poznania kultury przedsiębiorstwa w danej branży. A może zamiast jednego miesiąca pracodawca dostrzeże w Tobie potencjał i zaproponuje Ci pracę na dłużej? Zachęcamy uczniów szkół zawodowych do wzięcia udziału w praktykach i stażach zawodowych, które będą realizowane u pracodawców. Aby skorzystać z płatnych praktyk, zgłoszenia należy przesyłać do 26 czerwca.

Już niebawem uczniowie szkół zawodowych rozpoczną praktyki i staże zawodowe, które będą realizowane w ramach projektu pozakonkursowego „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych". 

Prosimy dyrektorów szkół zawodowych o przekazanie listy uczniów, którzy chcą skorzystać z programu praktyk i staży zawodowych podczas tegorocznych wakacji (ewentualnie do połowy października br.).

Najważniejsze informacje:
- długość praktyki/stażu dla jednego ucznia: 150 godzin,
- wynagrodzenie dla ucznia (płatne po odbyciu 150 godzin praktyki/stażu): 900 zł netto, 
- na czas praktyki/stażu uczniowi zostanie zapewnione m.in.: 
•    szkolenie BHP i PPOŻ, 
•    opieka pracownika zakładu, 
•    ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie od NNW, 
•    w przypadku dojazdów do pracodawcy – zwrócony zostanie koszt biletów,
•    odzież robocza (stosownie do zakresu wykonywanej pracy).

Warto dodać, że praktyka bądź staż będą realizowane u lokalnego pracodawcy.

Osoby chętne do udziału w praktyce/stażu prosimy o skontaktowanie się z dyrektorami szkół zawodowych lub bezpośrednio z pracownikami biura projektu (tel. 58 32 68 426, 58 32 68 421, 58 32 68 428, e-mail: k.mykowska@pomorskie.eu).

Listy uczniów chętnych do odbycia praktyk i staży zawodowych prosimy przesłać na adres: k.mykowska@pomorskie.eu w terminie do 26 czerwca br. Wzór takiego wykazu – publikujemy tutaj

Warto pamiętać, że wzięcie udziału w praktykach w ramach projektu „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych", jest dodatkowo punktowane i brane pod uwagę na etapie oceny wniosków o uzyskanie stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla uczniów szkół zawodowych. 

Projekt „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych" jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 (Poddziałanie 3.3.2 RPO WP 2014-2020).

view szablon artykułu

Polecamy

Audycja Radia Gdańsk

„Pomorskie – dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy".

Spoty

KONTAKT

ZESPÓŁ DS. SZKOLNICTWA ZAWODOWEGO W REGIONIE

     
Adres: Adres do korespondencji: Osoby do kontaktu:
Departament Edukacji i Sportu Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego Beata Widera, tel.: 58 32 68 421
ul. Jana Augustyńskiego 2, ul. Okopowa 21/27, Anna Kałuża, tel.: 58 32 68 428
80-819 Gdańsk 80-810 Gdańsk Sylwia Demczuk, tel.: 58 32 68 428
e-mail: des@pomorskie.eu    
     

Projekt pn.: „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkól zawodowych" jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 (Poddziałanie 3.3.2 RPO WP 2014-2020)