Zaproszenie na EKOfeston

Zaproszenie na EKOfeston

Fot. ©Depositphotos/alphaspirit
11.04.2024
Agnieszka Smugła
Agnieszka
Smugła
AUTOR
Agnieszka Smugła
Agnieszka
Smugła
11.04.2024

22 kwietnia 2024 roku z okazji Dnia Ziemi odbędzie się czwarta edycja EKOfestonu – bezpłatnego festiwalu online poświęconego ekologii i zrównoważonemu rozwojowi, który Marszałek Województwa Pomorskiego objął honorowym patronatem. Tegoroczna odsłona tradycyjnie zapewni szereg atrakcji dla różnych grup wiekowych odbiorców.

Blok dla przedszkolaków i uczniów klas I-III zapewni im niezapomniane doświadczenia i naukę poprzez zabawę. Dzieci będą miały okazję kształtować nawyk dbania o środowisko, m.in. dzięki nauce poprawnej segregacji odpadów. Będą mogły także spotkać się z pszczołami.

Starsi uczniowie ze szkół podstawowych dowiedzą się m.in. jak odpady wpływają na życie zwierząt oraz jak zredukować ilość wytwarzanych śmieci. W tym bloku przewidziano również kontakt ze światem pszczelarstwa poprzez przekazanie uczniom wiedzy na temat znaczenia i pochodzenia pszczelego wosku. Nie zabraknie w nim także pomysłów na promowanie ekologii w szkole oraz wskazówek dotyczących wprowadzania proekologicznych rozwiązań do codziennego życia.

Uczniowie szkół ponadpodstawowych i dorośli poszerzą swoją wiedzę m.in. o recyklingu, ekologicznych podróżach czy o sposobach na ograniczanie marnowania jedzenia. Zapoznają się także z innowacyjnymi rozwiązaniami, takimi jak pojazdy elektryczne czy wykorzystanie energii z odpadów.

Dla wszystkich grup wiekowych przewidziano konkursy związane z tematyką wydarzenia.

Więcej informacji na oficjalnej stronie internetowej festiwalu.

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Departament Edukacji i Sportu pod numerem telefonu
58 32 68 850 lub adresem e-mail des@pomorskie.eu

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Departament Edukacji i Sportu
ul. Jana Augustyńskiego 2
80-819 Gdańsk