SZKOLNICTWO ZAWODOWE
Dłonie trzymające puzzle - Stock Photo

Ruszyła VI edycja konkursów „Razem do zawodu” realizowanych w ramach projektu „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”

FOT. ©DEPOSITPHOTOS/ALPHASPIRIT
14.10.2022
Anna Kałuża
Anna
Kałuża
AUTOR
Anna Kałuża
Anna
Kałuża
14.10.2022

W ramach projektu „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych” realizowanego przez Samorząd Województwa Pomorskiego zostało ogłoszonych pięć konkursów dla uczniów szkół zawodowych z obszaru województwa pomorskiego.

Konkurs zawodowy jest szansą na zdobycie nowej wiedzy i umiejętności dla jego uczestników, a także umożliwia zaprezentowanie talentów i predyspozycji zawodowych młodych Pomorzan. Do tej pory w konkursach wzięło udział 1359 uczniów tworzących 323 zespoły projektowe.

Prace konkursowe realizowane są metodą projektu edukacyjnego przy wykorzystaniu wiedzy oraz umiejętności nabywanych w trakcie nauki szkolnej. Dodatkowo konkursy przyczyniają się do podniesienia prestiżu szkolnictwa zawodowego i zachęcenia uczniów szkół podstawowych do podejmowania dalszej nauki właśnie w tego typu szkołach.

Zespoły złożone z 3-5 uczniów mogą przygotowywać prace związane z jedną z branż kluczowych dla rozwoju regionu:
• ICT i elektronika
• Transport, logistyka i motoryzacja i Przemysł morski
• Turystyka, sport i rekreacja i Przemysł spożywczy
• Budownictwo, Meblarstwo oraz Energetyka i ekoenergetyka
• Chemia lekka i Środowisko

Nagrodami za zajęcie 1, 2, 3 miejsca lub uzyskanie wyróżnienia w ramach ww. konkursów są bony finansowe na zakup pomocy edukacyjnych.

Termin zgłoszeń zespołów projektowych przez organy prowadzące szkoły i placówki szkolnictwa zawodowego upływa 30 listopada 2022 r.

Szczegółowe informacje oraz regulaminy poszczególnych konkursów znajdują się na stronie internetowej organizatora konkursów – Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza: https://rigp.pl/ruszyla-kolejna-edycja-konkursu-razem-do-zawodu,1088,pl

Zachęcamy do udziału w konkursach!

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Departament Edukacji i Sportu pod numerem telefonu
58 32 68 850 lub adresem e-mail des@pomorskie.eu

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Departament Edukacji i Sportu
ul. Jana Augustyńskiego 2
80-819 Gdańsk