NAUCZYCIEL POMORZA
Nauczyciel Pomorza 2019

Nauczyciel Pomorza 2019

Nauczyciel Pomorza Roku 2019. Fot. Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
18.10.2019
Tomasz Michlewicz
Tomasz
Michlewicz
AUTOR
Tomasz Michlewicz
Tomasz
Michlewicz
18.10.2019

W dniu 11 października 2019 r. podczas VIII Forum Pomorskiej Edukacji w Teatrze Muzycznym w Gdyni odbyła się uroczysta gala czwartej edycji Konkursu „Nauczyciel Pomorza". Tegorocznymi finalistami konkursu zostali: Agnieszka Anna Banasiak, Anna Borowicz, Robert Maciej Cytra, Sylwia Anna Kaszuba, Halina Maria Mechler, Seweryn Murawski, Małgorzata Ryś-Kiełtyka, Krystyna Teresa Szczepańska, Alicja Tubaja i Gabriel Wołosewicz.

Spośród finalistów Marszałek Województwa Pomorskiego tytułem laureata wyróżnił: Sylwię Annę Kaszubę, nauczycielkę języka angielskiego w Zespole Szkół i Przedszkola w Miłoradzu, Halinę Marię Mechler, nauczycielkę języka polskiego i edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 44 w Gdańsku, Seweryna Murawskiego, nauczyciela wychowania fizycznego w Publicznej Szkole Podstawowej w Lubichowie oraz Gabriela Wołosewicza, nauczyciela chemii i przedmiotów zawodowych w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali oraz technik organizacji reklamy w Powiatowym Zespole Szkół w Redzie, który otrzymał także nagrodę specjalną organizacji przedsiębiorców. Wszyscy wyróżnieni otrzymali nagrodę w wysokości 3 tysięcy złotych.
Tytuł Nauczyciela Pomorza Roku 2019 otrzymał Robert Maciej Cyrta, nauczyciel historii, religii i wiedzy o teatrze w XX Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku, który poza nagrodą finansową w wysokości 6 tysięcy złotych uhonorowany został również pamiątkową statuetkę wykonaną z brązu.
Nagrody i listy gratulacyjne wyróżnionym wręczył Józef Sarnowski, Członek Zarządu Województwa Pomorskiego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym, doceniając ich niezwykły dorobek zawodowy, wrażliwość na potrzeby dzieci i młodzieży, kreatywną pracę, krytyczny stosunek do samego siebie, niezależność osobistą i wolność wyboru oraz zaangażowanie społeczne.
Jesteśmy głęboko przekonani, że nagradzając i promując nauczycieli wyróżniających się swą pozytywną siłą oddziaływania na uczniów i środowisko lokalne, także zmieniamy szkoły i placówki oświatowe dla dobra dzieci i młodzieży. Dlatego też już dzisiaj zapraszamy do udziału w kolejne edycji konkursu „Nauczyciel Pomorza” w 2020 r.

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Departament Edukacji i Sportu pod numerem telefonu
58 32 68 850 lub adresem e-mail des@pomorskie.eu

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Departament Edukacji i Sportu
ul. Jana Augustyńskiego 2
80-819 Gdańsk