WSPÓŁPRACA Z NGO
Święto Kawalerii

Święto Kawalerii

10.05.2019
Monika Gawin
Monika
Gawin
AUTOR
Monika Gawin
Monika
Gawin
10.05.2019

Zaproszenie do udziału w obchodach Święta 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich.

Stowarzyszenie Szwadron Szwoleżerów Rokitniańskich jest organizatorem Święta Kawalerii 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich. Święto to nawiązuje do chlubnej i patriotycznej tradycji Świąt Pułkowych polskiej kawalerii. Jak co roku, do udziału w uroczystościach o charakterze edukacyjnym (inscenizacje historyczne – lekcje żywej historii) Stowarzyszenie zaprasza uczniów szkół i nauczycieli województwa pomorskiego.

Uroczystości odbywać się będą w dniach 15-16 czerwca 2019 r. w Starogardzie Gdańskim.
W programie m.in.:

  • Festyn Kawaleryjski w starogardzkim Stadzie Ogierów,
  • inscenizacja historyczna z udziałem grup rekonstrukcji historycznej, kawalerii oraz sprzętu zmechanizowanego z zastosowaniem środków pozoracji pola walki, pododdziałów konnych i pojazdów zmechanizowanych pt.: „Historia 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich,
  • wystawa sprzętu wojskowego, w tym czołgów i bojowych wozów piechoty, która corocznie cieszy się dużym zainteresowaniem uczestników wydarzenia.

Szczegóły na stronie: www.2szwol.pl/nowa.html

Współorganizatorem uroczystości jest m. in. Województwo Pomorskie.

Idea uroczystości wpisuje się w cele Strategii Rozwoju Województwa 2020 związane ze wzmocnieniem regionalnej wspólnoty kulturowej i obywatelskiej – budowaniem społeczeństwa obywatelskiego (Cel strategiczny 2. Aktywni mieszkańcy), a tym samym w cele Regionalnego Programu Strategicznego Aktywni Pomorzanie w obszarze kapitału społecznego oraz edukacji (Cel szczegółowy 2. Wysoki poziom kapitału społecznego i Cel szczegółowy 3. Efektywny system edukacji).

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Departament Edukacji i Sportu pod numerem telefonu
58 32 68 850 lub adresem e-mail des@pomorskie.eu

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Departament Edukacji i Sportu
ul. Jana Augustyńskiego 2
80-819 Gdańsk