NAUCZYCIEL POMORZA
Nauczyciele - Stock Photo

Kto zostanie najlepszym pedagogiem 2018 roku na Pomorzu? Zwycięzcę poznamy w październiku

24.07.2018
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
w Gdańsku
AUTOR
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
w Gdańsku
24.07.2018

Zakończył się nabór wniosków do konkursu „Nauczyciel Pomorza 2018" ogłoszony przez Marszałka Województwa Pomorskiego. Już w październiku dowiemy się do kogo trafi statuetka oraz prestiżowy tytuł.

Na konkurs wpłynęło 51 wniosków. Spośród zgłoszonych nauczycieli Komisja Konkursowa zarekomenduje dziesięciu kandydatów do tytułu, z których zostanie wybranych pięciu laureatów. Jeden z nich otrzyma tytuł „Nauczyciela Pomorza Roku 2018″ oraz statuetkę, zaś czterej pozostali – wyróżnienia. Ponadto laureaci otrzymają nagrody pieniężne.

Wyłonienie zwycięzcy i wyróżnionych osób odbędzie się w drugiej połowie września, natomiast uroczyste nadanie tytułu „Nauczyciel Pomorza 2018″ oraz wręczenie nagród będzie miało miejsce podczas VII Forum Pomorskiej Edukacji.

Zwyciężczynią drugiej edycji konkursu została Maria Gajewska, nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku, która odbierając nagrodę w 2017 roku zwróciła uwagę, że poznawanie, opisywanie i zrozumienie przez uczniów otaczającego nas świata
to powołanie pomorskiego nauczyciela.

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Departament Edukacji i Sportu pod numerem telefonu
58 32 68 850 lub adresem e-mail des@pomorskie.eu

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Departament Edukacji i Sportu
ul. Jana Augustyńskiego 2
80-819 Gdańsk