WSPÓŁPRACA Z NGO
Szwadron Kawalerii im. 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich

Święto Kawalerii – lekcja żywej historii

fot. Szwadron Kawalerii im. 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich - mat. prasowe
05.06.2018
Urszula Abucewicz
Urszula
Abucewicz
AUTOR
Urszula Abucewicz
Urszula
Abucewicz
05.06.2018

Festyn Kawaleryjski w Stadzie Ogierów, inscenizacja historyczna, „Opowieści kawaleryjskie" oraz wystawa sprzętu wojskowego. 2. Pułk Szwoleżerów Rokitniańskich świętuje podwójnie, włączając się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Zapraszamy do Starogardu Gdańskiego w dniach 9-10 czerwca.

Święto 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich jest nawiązaniem do tradycji Świąt Pułkowych polskiej kawalerii Drugiej Rzeczpospolitej, dlatego oprócz festynu ważnym punktem programu jest inscenizacja historyczna pt. „Opowieści kawaleryjskie”, której narratorem i reżyserem jest Jerzy Hanisz. Będzie to prawdziwa lekcja historii na żywo, ponieważ w inscenizacji wezmą udział grupy rekonstrukcji historycznej, kawaleria z pododdziałami konnymi oraz pojazdy zmechanizowane.
Zainteresowani militariami Drugiej Rzeczpospolitej będą mogli podziwiać czołgi, bojowe wozy czy inne akcesoria na wystawie sprzętu wojskowego, która co roku jest stałym punktem wydarzenia i cieszy się dużym zainteresowaniem uczestników.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Szwadron Szwoleżerów Rokitniańskich. Współorganizatorami uroczystości są: Samorząd Województwa Pomorskiego, 16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana, 9. Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej przy współudziale Samorządu Starogard Gdański oraz Fundacji PZU.

Szczegóły na stronie www.2szwol.pl/nowa.html

Plakat wydarzenia

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Departament Edukacji i Sportu pod numerem telefonu
58 32 68 850 lub adresem e-mail des@pomorskie.eu

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Departament Edukacji i Sportu
ul. Jana Augustyńskiego 2
80-819 Gdańsk