SZKOLNICTWO ZAWODOWE
Targi Spożywczo-Gastronomiczne Food-Expo w Gdańsku

Silna drużyna z pomorskich szkół na Food-Expo w Gdańsku i ITM Polska w Poznaniu

28.06.2017
Urszula Abucewicz
Urszula
Abucewicz
AUTOR
Urszula Abucewicz
Urszula
Abucewicz
28.06.2017

Nowe trendy smart biznesu, innowacje w branży przemysłowej oraz zwiedzanie Fabryki Narzędzi Specjalnych w Poznaniu. Uczniowie z kilku pomorskich szkół wzięli udział w czerwcu w targach branżowych w Gdańsku i Poznaniu, a także poznali funkcjonowanie przedsiębiorstwa od środka. Wyjazdy te odbyły się w ramach projektu pn.: „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych".

Najliczniejsza grupa wzięła udział w Targach Spożywczo-Gastronomicznych Food-Expo w Gdańsku. Uczniowie kształcący się w zawodach m.in. kucharz, technik handlowiec oraz sprzedawca mieli okazję zapoznać się z nowościami w zakresie sektora HoReCa (produkty, technologie), a także mogli poznać nowe trendy dla smart biznesu (firmy z branży przetwórstwa spożywczego).

Na targi Food-Expo przybyli uczniowie z Zespołu Szkół, Technikum w Chojnicach, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie, Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Rusocinie oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Słupsku.

Natomiast uczniowie z Technikum Mechanicznego Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego nr 1 w Gdyni uczestniczyli w wyjeździe w ramach którego zwiedzili poznańską Fabrykę Narzędzi Specjalnych Sp. z o.o. Była to dla nich okazja poznania metod wytwarzania narzędzi oraz zwiedzenia laboratorium pomiarów. W trakcie wyjazdu uczniowie uczestniczyli w przemysłowych targach branżowych ITM Polska: Innowacje – Technologia – Maszyny w Poznaniu. Szczególne zainteresowanie zwiedzających wzbudził salon obrabiarek CNC.

Wyjazdy studyjne poza poszerzeniem wiedzy uczniów na temat najnowszych technologii, narzędzi oraz maszyn w branżach, w których się kształcą, spełniły również inny cel. Młodzi ludzie nawiązali również kontakt z pracodawcami.

Wyjazdy studyjne zostały zrealizowane w ramach projektu pn.: „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014‒2020 (Poddziałanie 3.3.2 RPO WP 2014‒2020).

Więcej o projekcie: https://des.pomorskie.eu/szkolnictwo-zawodowe/o-projekcie/

 

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Departament Edukacji i Sportu pod numerem telefonu
58 32 68 850 lub adresem e-mail des@pomorskie.eu

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Departament Edukacji i Sportu
ul. Jana Augustyńskiego 2
80-819 Gdańsk