Aktualności

Pomorze tworzy, bo liczy i mnoży – pomorski siedmiobój matematyczny.

$image_alt

10 października 2015 r. odbędzie się wojewódzka impreza Pomorze tworzy, bo liczy i mnoży – pomorski siedmiobój matematyczny, na którą zapraszamy mieszkańców naszego województwa. W pomorskim siedmioboju matematycznym zmierzą się 6-osobowe drużyny z każdego powiatu naszego województwa, w skład których wejdą starości, prezydenci, wójtowie, koordynatorzy Lokalnych Centrów Nauczania Kreatywnego programu Zdolni z Pomorza, nauczyciele i uczniowie.

W atmosferze dobrej zabawy będą rywalizować w konkurencjach związanych z matematyką. Drużyny będą musiały wykazać się pomysłowością, kreatywnością oraz umiejętnością współpracy. Przygotowane zadania to m.in. rebus matematyczny, quizy, konkurencje sprawnościowe, puzzle itp. Każdy powiat będzie dopingowany przez swoich kibiców.

Dla kibiców przewidziano konkursy, w trakcie których będzie można wygrać ciekawe nagrody. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie, wpisać odpowiedź, wrzucić do skrzynki i czekać na wyniki, które będą ogłoszone zaraz po zakończeniu siedmioboju.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie Roku Matematyki na Pomorzu w zakładce wydarzenia lub po kliknięciu tego linku.

view szablon artykułu