Aktualności

Silna drużyna z pomorskich szkół na Food-Expo w Gdańsku i ITM Polska w Poznaniu

Alaska

Nowe trendy smart biznesu, innowacje w branży przemysłowej oraz zwiedzanie Fabryki Narzędzi Specjalnych w Poznaniu. Uczniowie z kilku pomorskich szkół wzięli udział w czerwcu w targach branżowych w Gdańsku i Poznaniu, a także poznali funkcjonowanie przedsiębiorstwa od środka. Wyjazdy te odbyły się w ramach projektu pn.: „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych".

Najliczniejsza grupa wzięła udział w Targach Spożywczo-Gastronomicznych Food-Expo w Gdańsku. Uczniowie kształcący się w zawodach m.in. kucharz, technik handlowiec oraz sprzedawca mieli okazję zapoznać się z nowościami w zakresie sektora HoReCa (produkty, technologie), a także mogli poznać nowe trendy dla smart biznesu (firmy z branży przetwórstwa spożywczego).

Na targi Food-Expo przybyli uczniowie z Zespołu Szkół, Technikum w Chojnicach, Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych w Przodkowie, Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Rusocinie oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Słupsku.

Natomiast uczniowie z Technikum Mechanicznego Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego nr 1 w Gdyni uczestniczyli w wyjeździe w ramach którego zwiedzili poznańską Fabrykę Narzędzi Specjalnych Sp. z o.o. Była to dla nich okazja poznania metod wytwarzania narzędzi oraz zwiedzenia laboratorium pomiarów. W trakcie wyjazdu uczniowie uczestniczyli w przemysłowych targach branżowych ITM Polska: Innowacje – Technologia – Maszyny w Poznaniu. Szczególne zainteresowanie zwiedzających wzbudził salon obrabiarek CNC.

Wyjazdy studyjne poza poszerzeniem wiedzy uczniów na temat najnowszych technologii, narzędzi oraz maszyn w branżach, w których się kształcą, spełniły również inny cel. Młodzi ludzie nawiązali również kontakt z pracodawcami.  

Wyjazdy studyjne zostały zrealizowane w ramach projektu pn.: „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014‒2020 (Poddziałanie 3.3.2 RPO WP 2014‒2020).

Więcej o projekcie: http://des.pomorskie.eu/o-projekcie

 

view szablon artykułu

Polecamy

Audycja Radia Gdańsk

„Pomorskie – dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy".

Spoty

KONTAKT

ZESPÓŁ DS. SZKOLNICTWA ZAWODOWEGO W REGIONIE

     
Adres: Adres do korespondencji: Osoby do kontaktu:
Departament Edukacji i Sportu Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego Beata Widera, tel.: 58 32 68 421
ul. Jana Augustyńskiego 2, ul. Okopowa 21/27, Anna Kałuża, tel.: 58 32 68 428
80-819 Gdańsk 80-810 Gdańsk Sylwia Demczuk, tel.: 58 32 68 428
e-mail: des@pomorskie.eu    
     

Projekt pn.: „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkól zawodowych" jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 (Poddziałanie 3.3.2 RPO WP 2014-2020)