Aktualny nabór na stypendia - rok szkolny 2018/2019

Nominowani w ramach Konkursu Nauczyciel Pomorza

$image_alt
Fot. ©Depositphotos/yanlev

Złota dziesiątka finalistów konkursu Nauczyciel Pomorza wybrana. 9 listopada poznamy najlepszego nauczyciela 2016 roku.

 

 

 

30 września br. członkowie komisji konkursowej konkursu Nauczyciel Pomorza zarekomendowali Marszałkowi Województwa Pomorskiego dziesięciu kandydatów do tytułu najwybitniejszego nauczyciela na Pomorzu roku 2016. W tegorocznej, pierwszej edycji konkursu wzięło udział 110 kandydatów, reprezentujących wszystkie pomorskie powiaty. W ocenie komisji konkursowej większość zgłoszonych nauczycieli wykazała imponujące osiągnięcia w różnych obszarach aktywności zawodowej, dlatego wybór najlepszej dziesiątki był trudny. O wysokim poziomie zmagań świadczy fakt, że finalistów konkursu charakteryzuje umiejętność łączenia indywidualnych pasji i aktywności społecznej z inspirującą, rzetelną pracą pedagogiczną oraz niezwykłą aktywnością wychowawczą.

Są wśród nich specjaliści różnych dziedzin i typów szkół (w kolejności alfabetycznej):

 • Felicja Baska-Borzyszkowska - nauczycielka języka kaszubskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Kaszubskim Liceum Ogólnokształcącym w Brusach
 • Tadeusz Chądzyński - nauczyciel geografii i podstaw przedsiębiorczości, wicedyrektor VIII Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Gdańsku
 • Waldemar Kotowski - nauczyciel geografii i przedsiębiorczości w ZSO nr 1, III Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni
 • Anna Niemczynowicz - pedagog szkolny w I Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni
 • Danuta Pioch - nauczycielka języka kaszubskiego, dyrektor Szkoły Podstawowej w Mojuszu
 • Justyna Prolejko - nauczycielka matematyki, wicedyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II
  w Czersku
 • Piotr Sikorski - nauczyciel geografii w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Orła Białego w Słupsku
 • Ryszard Szubartowski - nauczyciel informatyki w ZSO nr 1, III Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni
 • Ewa Szymańska - nauczycielka przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Kłaninie
 • Agnieszka Tomasik - nauczycielka języka polskiego, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 im. Jana Pawła II w Gdańsku

 

W Dniu Edukacji Narodowej warto zwrócić uwagę na sylwetki nominowanych do tytułu Nauczyciela Pomorza, których wyróżniająca praca może być punktem odniesienia dla innych pedagogów i wychowawców województwa pomorskiego.

Spośród finalistów konkursu zostanie wyłonionych pięciu nauczycieli. Jeden z nich otrzyma tytuł „Nauczyciela Pomorza w roku 2016", statuetkę i nagrodę pieniężną, a wybrani kandydaci zostaną uhonorowani równorzędnymi wyróżnieniami.

Laureatów Nauczyciela Pomorza poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 9 listopada w Europejskim Centrum Solidarności, ramach V Forum Pomorskiej Edukacji. Przy tej okazji Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk, zaprasza uczestników Forum do dyskusji o potrzebie dialogu edukacyjnego, koncentrującego się wokół edukacji obywatelskiej.

view szablon artykułu

Aktualności

Nabór wniosków o przyznanie stypendiów Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2018/2019

Do 16 lipca można składać wnioski o stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2018/2019. Wsparcie przyznawane jest w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży – mieszkańców województwa pomorskiego.


Stypendia w ramach projektu „Zdolni z Pomorza” na rok szkolny 2018/2019

Do 16 lipca można składać wnioski o stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2018/2019. Wsparcie przyznawane jest w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży – mieszkańców województwa pomorskiego.


Stypendia w ramach Pomorskiego programu pomocy stypendialnej na rok szkolny 2018/2019

Do 16 lipca można składać wnioski o stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2018/2019. Wsparcie przyznawane jest w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży – mieszkańców województwa pomorskiego.


Święto Kawalerii – lekcja żywej historii

Festyn Kawaleryjski w Stadzie Ogierów, inscenizacja historyczna, „Opowieści kawaleryjskie" oraz wystawa sprzętu wojskowego. 2. Pułk Szwoleżerów Rokitniańskich świętuje podwójnie, włączając się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Zapraszamy do Starogardu Gdańskiego w dniach 9-10 czerwca.

Prawie 200 uczniów z Pomorza wzięło udział w konkursie projektów „Razem do zawodu”. Zobacz, kto był najlepszy [LISTA LAUREATÓW]

Czy można bezprzewodowo obsługiwać żurawia? Jak wygląda mały pływający dom ekologiczny? Czy strumień światła wystarczy, by sterować pojazdem? Na te i wiele innych pytań z zakresu elektroniki, motoryzacji, turystyki i budownictwa odpowiedzieli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Pomorza – laureaci konkursu „Razem do zawodu".

Ponad 600 uczniów z województwa pomorskiego odbędzie praktyki i staże zawodowe u pracodawców

Uczniowie pomorskich szkół zawodowych w ramach projektu realizują praktyki i staże zawodowe. Wymiar praktyki/stażu na jednego ucznia wynosi 150 godzin. Praktyka/staż wykracza poza zakres kształcenia zawodowego praktycznego wynikający z podstawy programowej kształcenia zawodowego. Wynagrodzenie dla ucznia (płatne po odbyciu 150 godzin praktyki/stażu) wynosi 900 zł.

Stypendium dla uczniów szkół zawodowych - przypomnienie

Przypominamy, że stypendium, które zostało przyznane uczniom szkół zawodowych na rok szkolny 2017/2018 w ramach projektu należy przeznaczyć na cele edukacyjne związane z kształceniem zawodowym.

Twój pedagog jest wyjątkowy? Zgłoś go do konkursu „Nauczyciel Pomorza 2018”

Twój nauczyciel ma świetny kontakt z uczniami? Pomaga rozwijać talenty? Motywuje do nauki i prowadzi zajęcia z pasją? Zgłoś go do konkursu „Nauczyciel Pomorza". Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 29 czerwca.

Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii - już po raz piąty

Już po raz piąty Fundacja Centrum Solidarności w Gdańsku organizuje konkurs „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii".

Poznają branżę od podszewki. Wizyty studyjne uczniów na uczelniach i u potencjalnych pracodawców

Jak przebiegają notowania spółek na Giełdzie Papierów Wartościowych? Jakie cechy powinien mieć przedsiębiorca? Jaką ścieżką kariery podążyć? W jakiej branży pracować, ale też na jakich warunkach? Założyć własną firmę? Czy pracować na etacie? Na takie pytania szukali odpowiedzi uczniowie techników pomorskich szkół, biorąc udział w wizytach studyjnych u przedsiębiorców, na wyższych uczelniach czy zdobywając konkretne informacje na temat rynku pracy w Urzędzie Statystycznym.

Regulamin - stypendia 2018/2019

Polecamy

Projekt Zdolni z Pomorza

Wyszukiwarka szkół zawodowych i kursów

Regionalny Program Strategiczny Aktywni Pomorzanie

Instytut Badań Edukacyjnych

Wykaz branż kluczowych określonych dla powiatów województwa pomorskiego

Wykaz zawodów szkolnictwa zawodowego w poszczególnych branżach kluczowych