Aktualny nabór na stypendia - rok szkolny 2018/2019

II posiedzenie Pomorskiej Rady Oświatowej

$image_alt
UMWP

W poniedziałek - 6 czerwca 2016 roku - w Auli Zespołu Szkół Łączności w Gdańsku odbyło się 2. posiedzenie Pomorskiej Rady Oświatowej.

 

 

 

Pomorska Rada Oświatowa - powołana uchwałą Sejmiku Województwa Pomorskiego - istnieje od 2014 roku i jest jedyną w Polsce tego typu radą o zasięgu wojewódzkim. Obecnie Rada liczy 37 członków. Przewodniczącym  Rady jest Mieczysław Struk - Marszałek Województwa Pomorskiego. Do pracy w Radzie zaproszeni zostali przedstawiciele różnych instytucji i środowisk: samorządowcy, związki zawodowe, rektorzy szkół wyższych, dyrektorzy szkół, organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy, przedstawiciele mediów, rodziców i uczniów. W posiedzeniach Pomorskiej Rady Oświatowej uczestniczą także zaproszeni goście - będący ekspertami w obszarach związanych z podejmowanym przez Radę  tematami.

6 czerwca br. o godz.10.00 w Zespole szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej odbyło się 2. Posiedzenie Pomorskiej Rady Oświatowej. Temat przewodni: Odpowiedzialność jednostek samorządu terytorialnego za jakość edukacji. Podczas posiedzenia zaprezentowane zostały przykłady dobrych praktyk m.in. działania jednostki samorządu terytorialnego na przykładzie powiatu bytowskiego, kształtowanie sieci szkół ponadgimnazjalnych w kontekście rynku pracy na przykładzie powiatu starogardzkiego, a także działania jednostki samorządu terytorialnego w zakresie edukacji regionalnej i obywatelskiej na przykładzie powiatu kartuskiego oraz w zakresie kompleksowego wsparcia szkół na przykładzie powiatu nowodworskiego. Przedstawione zostały również działania prowadzone przez Miasto Gdańsk dotyczące programów realizowanych przez Ośrodek Promocji Zdrowia: Zdrowy Uczeń, Zdrowe Życie Twojego Dziecka, Gdańsk Jemy Zdrowo. Zostały również przedstawione informacje dotyczące zakończonego Konkursu Nauczyciel Pomorza. Aktualnie trwa procedura oceny wniosków konkursowych. 

2. posiedzenie Pomorskiej Rady Oświatowej nowej kadencji

Miejsce: Aula Zespołu Szkół Łączności, Gdańsk, ul. Podwale Staromiejskie 51/52

Czas: poniedziałek, 6 czerwca 2016 r., godz. 10.00

view szablon artykułu

Aktualności

Nabór wniosków o przyznanie stypendiów Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2018/2019

Do 16 lipca można składać wnioski o stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2018/2019. Wsparcie przyznawane jest w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży – mieszkańców województwa pomorskiego.


Stypendia w ramach projektu „Zdolni z Pomorza” na rok szkolny 2018/2019

Do 16 lipca można składać wnioski o stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2018/2019. Wsparcie przyznawane jest w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży – mieszkańców województwa pomorskiego.


Stypendia w ramach Pomorskiego programu pomocy stypendialnej na rok szkolny 2018/2019

Do 16 lipca można składać wnioski o stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2018/2019. Wsparcie przyznawane jest w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży – mieszkańców województwa pomorskiego.


Święto Kawalerii – lekcja żywej historii

Festyn Kawaleryjski w Stadzie Ogierów, inscenizacja historyczna, „Opowieści kawaleryjskie" oraz wystawa sprzętu wojskowego. 2. Pułk Szwoleżerów Rokitniańskich świętuje podwójnie, włączając się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Zapraszamy do Starogardu Gdańskiego w dniach 9-10 czerwca.

Prawie 200 uczniów z Pomorza wzięło udział w konkursie projektów „Razem do zawodu”. Zobacz, kto był najlepszy [LISTA LAUREATÓW]

Czy można bezprzewodowo obsługiwać żurawia? Jak wygląda mały pływający dom ekologiczny? Czy strumień światła wystarczy, by sterować pojazdem? Na te i wiele innych pytań z zakresu elektroniki, motoryzacji, turystyki i budownictwa odpowiedzieli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Pomorza – laureaci konkursu „Razem do zawodu".

Ponad 600 uczniów z województwa pomorskiego odbędzie praktyki i staże zawodowe u pracodawców

Uczniowie pomorskich szkół zawodowych w ramach projektu realizują praktyki i staże zawodowe. Wymiar praktyki/stażu na jednego ucznia wynosi 150 godzin. Praktyka/staż wykracza poza zakres kształcenia zawodowego praktycznego wynikający z podstawy programowej kształcenia zawodowego. Wynagrodzenie dla ucznia (płatne po odbyciu 150 godzin praktyki/stażu) wynosi 900 zł.

Stypendium dla uczniów szkół zawodowych - przypomnienie

Przypominamy, że stypendium, które zostało przyznane uczniom szkół zawodowych na rok szkolny 2017/2018 w ramach projektu należy przeznaczyć na cele edukacyjne związane z kształceniem zawodowym.

Twój pedagog jest wyjątkowy? Zgłoś go do konkursu „Nauczyciel Pomorza 2018”

Twój nauczyciel ma świetny kontakt z uczniami? Pomaga rozwijać talenty? Motywuje do nauki i prowadzi zajęcia z pasją? Zgłoś go do konkursu „Nauczyciel Pomorza". Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 29 czerwca.

Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii - już po raz piąty

Już po raz piąty Fundacja Centrum Solidarności w Gdańsku organizuje konkurs „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii".

Poznają branżę od podszewki. Wizyty studyjne uczniów na uczelniach i u potencjalnych pracodawców

Jak przebiegają notowania spółek na Giełdzie Papierów Wartościowych? Jakie cechy powinien mieć przedsiębiorca? Jaką ścieżką kariery podążyć? W jakiej branży pracować, ale też na jakich warunkach? Założyć własną firmę? Czy pracować na etacie? Na takie pytania szukali odpowiedzi uczniowie techników pomorskich szkół, biorąc udział w wizytach studyjnych u przedsiębiorców, na wyższych uczelniach czy zdobywając konkretne informacje na temat rynku pracy w Urzędzie Statystycznym.

Regulamin - stypendia 2018/2019

Polecamy

Projekt Zdolni z Pomorza

Wyszukiwarka szkół zawodowych i kursów

Regionalny Program Strategiczny Aktywni Pomorzanie

Instytut Badań Edukacyjnych

Wykaz branż kluczowych określonych dla powiatów województwa pomorskiego

Wykaz zawodów szkolnictwa zawodowego w poszczególnych branżach kluczowych