Aktualności

Nauka i zabawy matematyczne na Jarmarku Dominikańskim

$image_alt

Rozpoczął się ostatni tydzień Jarmarku św. Dominika. Na stoisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, po tygodniu pełnym regionalizmów i siedmiu dniach spędzonych z pomorską kulturą, nadszedł czas na edukację. Za nami pierwszy dzień naukowej zabawy na Targu Węglowym.

Dzięki animatorom z Centrum Edukacji Nauczycieli, każdy chętny mógł wziąć udział w różnego rodzaju grach i zabawach matematycznych. Na chętnych czekały tangramy, matematyczne kółko i krzyżyk oraz zagadkowe kryptogramy.  Na najmłodszych, dzięki pracownikom Politechniki Gdańskiej, czekał konkurs połowu ryb… magnetycznych!

Dużą atrakcję wzbudzali młodzi naukowcy z Centrum Interaktywnej Edukacji i Zabawy EduFun. Rozpoczęli swoje zadania od zarażania wszystkich dzieci niepohamowaną ciekawością świata. Zresztą z wielkim powodzeniem. W ruch poszły doświadczenia z ciekłym azotem i jego reakcja z różnymi przedmiotami np.: rękawiczką, balonem, metalami i wrzątkiem. Jeżeli komuś było za gorąco mógł schłodzić w czasie zabawy swoje dłonie, które polewano ciekłym azotem – wszystko oczywiście pod okiem specjalistów.

Na tych, którym upały dały się we znaki, na dachu naszego pawilonu czekały leżaki, plażowe parasole i półki pełne książek – a wszystko to w ramach akcji Bookcrossing!

view szablon artykułu